NASA Astronomy Picture of the Day (2.0.5) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Image
ku: وێنە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Explanation
ku: لێکدانەوە

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە
