NASA Astronomy Picture of the Day (2.0.5) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Image
ru: Изображение

en: Url
ru: Url-адрес

en: Explanation
ru: Объяснение

en: API Key
ru: Ключ API

en: Random image
ru: Случайное изображение

en: Optional
ru: Необязательно

en: Video
ru: Видео

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: Learn more
ru: Просмотреть

en: Media type
ru: Тип медиа
