Native Observability (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Category
fa: دسته بندی

en: Time
fa: زمان

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: Off
fa: خاموش

en: Delete all
fa: حذف همه

en: Desc
fa: نزولی

en: Method
fa: روش

en: Order
fa: سفارش

en: Duration
fa: مدت

en: Apply
fa: تایید

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Route
fa: مسیر

en: Direction
fa: جهت

en: - Any -
fa: - هر -

en: Warnings
fa: هشدارها

en: Asc
fa: صعودی
