Native Observability (1.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Category
hi: वर्ग

en: Time
hi: समय

en: Path
hi: मार्ग

en: ID
hi: आईडी

en: Off
hi: बंद

en: Delete all
hi: सबकुछ मिटायें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Method
hi: तरीका

en: Order
hi: क्रम

en: Duration
hi: अवधि

en: Detailed
hi: सविस्तार

en: Apply
hi: लागू करें

en: Route
hi: मार्ग

en: Direction
hi: दिशा

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Compact
hi: सघन
