Native Observability (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Category
ja: カテゴリー

en: Time
ja: 時間

en: Path
ja: パス

en: Off
ja: オフ

en: Delete all
ja: すべてを削除

en: Desc
ja: 降順

en: Method
ja: メソッド

en: Order
ja: オーダー

en: Duration
ja: 期間

en: No data available.
ja: 利用可能なデータはありません。

en: User Agent
ja: ユーザエージェント

en: Apply
ja: 適用

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Started
ja: 開始済

en: Delete ALL
ja: 全て削除

en: Route
ja: ルート

en: Direction
ja: 方向

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Compact
ja: コンパクト

en: Warnings
ja: 警告

en: Asc
ja: 昇順
