Native Observability (1.0.0-alpha3) - en to my translation catalogue (7 entries)

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Time
my: အချိန်

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Direction
my: လမ်းညွန်ချက်၊ လမ်းကြောင်း
