Native Observability (1.0.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (11 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Delete all
ug: ھەممىنى ئۆچۈرۈش

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Direction
ug: يۆنىلىش
