Native Observability (1.0.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Category
bn: বিভাগ

en: Time
bn: সময়

en: Order
bn: ক্রম
