Native Observability (1.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Category
hu: Kategória

en: Time
hu: Idő

en: Path
hu: Útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: Off
hu: Ki

en: Delete all
hu: Mindegyik törlése

en: Desc
hu: Csökk

en: Method
hu: Mód

en: Order
hu: Rendelés

en: Duration
hu: Időtartam

en: No data available.
hu: Nincs elérhető adat.

en: User Agent
hu: Böngésző

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Started
hu: Indult

en: Retention policy
hu: Megtartási irányelv

en: Route
hu: Útvonal

en: Direction
hu: Irány

en: - Any -
hu: – Bármelyik –

en: Compact
hu: Tömör

en: Variant
hu: Változat

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Asc
hu: Növ

en: Hashed
hu: Hash-be kódolt
