Native Observability (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Category
it: Categoria

en: Time
it: Data e ora

en: Path
it: Percorso

en: Off
it: Spento

en: Delete all
it: Elimina tutto

en: Desc
it: Disc

en: Method
it: Metodo

en: Order
it: Ordina

en: Duration
it: Durata

en: Apply
it: Applica

en: Sort
it: Ordinamento

en: Started
it: Iniziato

en: Route
it: Itinerario

en: Direction
it: Direzione

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Compact
it: Compatto

en: Variant
it: Variante

en: Warnings
it: Notifiche
