Native Observability (1.0.0-alpha5) - en to bg translation catalogue (16 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Category
bg: Категория

en: Time
bg: Време

en: Path
bg: Път

en: Off
bg: Изключи

en: Delete all
bg: Изтрий всички

en: Order
bg: Поръчка

en: Duration
bg: Период

en: Apply
bg: Търси

en: Started
bg: Начало

en: Direction
bg: Посока
