Native Observability (1.0.0-alpha5) - en to bo translation catalogue (20 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Time
bo: དུས་ཚོད

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Method
bo: ཐབས་ལམ

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: - Any -
bo: - གང་རུང-

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ
