Native Observability (1.0.0-alpha5) - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Status
es: Estado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Search
es: Buscar

en: Reset
es: Restablecer

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Category
es: Categoría

en: Time
es: Hora

en: Path
es: Ruta

en: Off
es: Desactivado

en: Delete all
es: Eliminar todo

en: Method
es: Método

en: Order
es: Pedido

en: Duration
es: Duración

en: User Agent
es: Agente de usuario

en: Apply
es: Aplicar

en: Sort
es: Ordenar

en: Started
es: Empezado

en: Delete ALL
es: Borrar TODO

en: Route
es: Ruta

en: Direction
es: Dirección

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Compact
es: Compacto

en: Variant
es: Variante

en: Warnings
es: Advertencias
