Native Observability (1.0.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Category
fr: Catégorie

en: Time
fr: Heure

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Off
fr: Désactivé

en: Delete all
fr: Tout supprimer

en: Method
fr: Méthode

en: Order
fr: Ordre

en: Duration
fr: Durée

en: No data available.
fr: Aucune donnée disponible.

en: Apply
fr: Appliquer

en: Sort
fr: Trier

en: Started
fr: Démarré

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Duration (ms)
fr: Durée (ms)

en: Variant
fr: Variante

en: Warnings
fr: Avertissements
