Native Observability (1.0.0-alpha5) - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Status
is: Staða

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Category
is: Flokkur

en: Time
is: Tími

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: Off
is: Af

en: Delete all
is: Eyða öllu

en: Order
is: Pöntun

en: Apply
is: Virkja

en: Sort
is: Raða

en: Direction
is: Stefna
