Native Observability (1.0.0-alpha6) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: Time
cy: Amser

en: Path
cy: Llwybr

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Delete all
cy: Dileu i gyd

en: Method
cy: Dull

en: Order
cy: Trefn

en: Apply
cy: Ceisio

en: Direction
cy: Cyfeiriad
