Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Search
am: ፈልግ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Time
am: ሰዓት

en: Path
am: ዱካ

en: ID
am: አይዲ

en: Route
am: ፈለግ

en: Direction
am: አቅጣጫ
