Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to ast translation catalogue (15 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Parent
ast: Padre

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Time
ast: Hora

en: Path
ast: Camín

en: Delete all
ast: Desanicialo too

en: Method
ast: Métodu

en: Order
ast: Orde
