Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to eu translation catalogue (26 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Time
eu: Ordua

en: Path
eu: Bide-izena

en: ID
eu: IDa

en: Delete all
eu: Ezabatu guztia

en: Desc
eu: Beheraka

en: Method
eu: Metodoa

en: Order
eu: Ordena

en: Duration
eu: Iraupena

en: Apply
eu: Ezarri

en: Sort
eu: Sailkatu

en: Started
eu: Hasita

en: Route
eu: Bidea

en: Direction
eu: Helbidea

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: Asc
eu: Goraka
