Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Parent
pt: Superior

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Time
pt: Hora

en: Path
pt: Caminho

en: Off
pt: Desligado

en: Delete all
pt: Apagar tudo

en: Desc
pt: Decrescente

en: Cleanup
pt: Limpeza

en: Method
pt: Método

en: Order
pt: Pedido

en: Duration
pt: Duração

en: Metrics
pt: Métricas

en: No data available.
pt: Nenhum registro disponível.

en: User Agent
pt: Agente do usuário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Sort
pt: Ordenar

en: Started
pt: Iniciada

en: Route
pt: Rota

en: Direction
pt: Direção

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Compact
pt: Compacto

en: Duration (ms)
pt: Duração (ms)

en: Variant
pt: Variante

en: Warnings
pt: Alertas

en: Asc
pt: Ascendente

en: Clear history
pt: Limpar histórico
