Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Time
ro: Ora

en: Path
ro: Cale

en: Off
ro: Oprit

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Desc
ro: Descendent

en: Method
ro: Metodă

en: Order
ro: Comandă

en: Duration
ro: Durată

en: No data available.
ro: Nu existp date disponibile.

en: Apply
ro: Aplică

en: Sort
ro: Sortare

en: Started
ro: Început

en: Route
ro: Rută

en: Direction
ro: Direcție

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Asc
ro: Ascendent
