Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Time
tr: Zaman

en: Path
tr: Yol

en: Off
tr: Kapalı

en: Delete all
tr: Hepsini sil

en: Desc
tr: Azalan

en: Method
tr: Yöntem

en: Order
tr: Sıralama

en: Duration
tr: Süre

en: Apply
tr: Uygula

en: Sort
tr: Sırala

en: Started
tr: Başladı

en: Route
tr: Yol

en: Direction
tr: Yön

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Compact
tr: Sade

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Asc
tr: Artan
