Native Observability (1.0.0-alpha7) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Parent
uk: Батько

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Time
uk: Час

en: Path
uk: Шлях

en: Off
uk: Вимкнено

en: Delete all
uk: Видалити все

en: Desc
uk: Спад

en: Cleanup
uk: Очищення

en: Method
uk: Спосіб

en: Order
uk: Послідовність

en: Duration
uk: Тривалість

en: Metrics
uk: Метрика

en: No data available.
uk: Відсутні дані.

en: Detailed
uk: Детально

en: Apply
uk: Застосувати

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Started
uk: Запущено

en: Route
uk: Маршрут

en: Direction
uk: Напрям

en: Requests
uk: Запитів

en: - Any -
uk: - Будь-який -

en: Compact
uk: Компактний

en: Variant
uk: Варіант

en: Warnings
uk: Попередження

en: Asc
uk: Зрост

en: Ended
uk: Завершено
