Native Observability (1.0.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Parent
id: Induk

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Time
id: Waktu

en: Path
id: Jalur

en: Off
id: Matikan

en: Delete all
id: Hapus semua

en: Method
id: Metode

en: Order
id: Urutan

en: Duration
id: Durasi

en: Apply
id: Terapkan

en: Sort
id: Urutkan

en: Route
id: Rute

en: Direction
id: Arah

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Compact
id: Tersusun rapat

en: Warnings
id: Peringatan

en: Asc
id: Urutan turun

en: HTTP headers
id: Header HTTP
