Native Observability (1.0.0) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Off
kn: ಜಡ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Sort
kn: ವಿಂಗಡಿಸು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು
