Native Observability (1.0.0) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Overview
ru: Обзор

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Time
ru: Время

en: Path
ru: Путь

en: Off
ru: Выкл

en: Delete all
ru: Удалить все

en: Desc
ru: По убыванию

en: Cleanup
ru: Очистка

en: Method
ru: Метод

en: Order
ru: Порядок

en: Duration
ru: Продолжительность

en: No data available.
ru: Нет доступных данных.

en: User Agent
ru: Программа пользователя

en: Apply
ru: Применить

en: Sort
ru: Сортировка

en: Started
ru: Начало

en: Route
ru: Маршрут

en: Direction
ru: Направление

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Compact
ru: Компактный

en: Variant
ru: Вариант

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: HTTP headers
ru: HTTP-заголовки
