Native Observability (1.0.0) - en to ca translation catalogue (28 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Overview
ca: Resum

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Parent
ca: Pare

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Time
ca: Hora

en: Path
ca: Camí

en: Off
ca: Inactiu

en: Delete all
ca: Suprimeix-ho tot

en: Method
ca: Mètode

en: Order
ca: Ordre

en: Duration
ca: Durada

en: No data available.
ca: No hi ha informació disponible.

en: Apply
ca: Aplica

en: Sort
ca: Ordenació

en: Route
ca: Ruta

en: Direction
ca: Direcció

en: Requests
ca: Consultes

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: Compact
ca: Compacta

en: Warnings
ca: Alertes

en: HTTP headers
ca: Capçaleres HTTP
