Native Observability (1.0.0) - en to ps translation catalogue (14 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Search
ps: لټون

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Time
ps: وخت

en: Path
ps: يونلور

en: ID
ps: پېژند

en: Order
ps: اوډون

en: Apply
ps: تطبيقول

en: - Any -
ps: -هر-
