Native Observability (1.0.0) - en to si translation catalogue (7 entries)

en: Status
si: තත්වය

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Search
si: සොයන්න

en: Name
si: නම

en: Order
si: පිලිවෙල

en: Direction
si: දිශාව
