Nature Blog (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfzeile

en: Right Sidebar
de: Seitenleiste rechts

en: Left Sidebar
de: Seitenleiste links

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Page Top
de: Seitenanfang

en: Page Bottom
de: Seitenende

en: Front Page Slideshow
de: Slideshow auf der Startseite

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: Site branding
de: Branding der Website

en: You can change the title, url and image of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
de: Sie können den Titel, die URL und das Bild jeder Folie in den folgenden Einstellungen ändern.

en: Search form (wide)
de: Suchformular (breit)
