Nature Blog (2.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Header
nl: Kop

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Front Page Slideshow
nl: Frontpage Slideshow

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Footer third
nl: Derde voettekst

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
nl: Selecteer deze optie om de slideshow op de voorpagina te tonen. Deselecteer om te verbergen.

en: Show Social Icons
nl: Social-iconen tonen
