Nature Blog (2.0.1) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Tabs
ug: جەدۋەل
