Nature Trail (1.0.4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Read more
pt: Leia mais

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Custom
pt: Personalizado

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Number of slides
pt: Número de slides

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Show Slideshow
pt: Mostrar apresentação de slides

en: narrow
pt: estreito
