Navigation (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: Back
id: Kembali

en: Help
id: Bantuan

en: Region
id: Wilayah

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Files
id: Berkas

en: Create
id: Buat

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Roles
id: Peran

en: Display title
id: Judul tampilan

en: Navigation
id: Navigasi

en: Provider
id: Penyedia

en: Log out
id: Logout

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Blocks
id: Blok

en: Menus
id: Menu

en: Edit profile
id: Edit profil

en: About
id: Tentang

en: Logo options
id: Opsi logo

en: User account
id: Keanggotaan

en: Starting level
id: Tingkatan nilai

en: My Account
id: Profil

en: Not restricted
id: Tidak dibatasi

en: Restricted to certain pages
id: Terbatas pada halaman tertentu

en: Default logo
id: Logo bawaan

en: Custom logo
id: logo kustom

en: Collapse
id: Kempiskan

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Navigation Settings
id: Pengaturan Navigasi

en: View profile
id: Lihat profil

en: Navigation settings
id: Pengaturan navigasi

en: Edit user account
id: Mengedit akun pengguna

en: Admin info
id: Info Admin

en: Visibility Conditions
id: Kondisi Visibilitas

en: Visibility Condition
id: Kondisi Visibilitas

en: Context assignments
id: Pembagian konteks

en: Show for the listed pages
id: Tampilkan untuk halaman yang tercantum

en: Hide for the listed pages
id: Sembunyikan untuk halaman yang tercantum

en: Maximum number of levels
id: Jumlah level maksimum

en: Menu levels
id: Level menu

en: Broken/Missing
id: Rusak/Hilang

en: Hide logo
id: Sembunyikan logo

en: @label (disabled)
id: @label (dinonaktifkan)

en: Initial visibility level
id: Tingkat visibilitas awal

en: Number of levels to display
id: Jumlah level yang akan ditampilkan

en: This maximum number includes the initial level.
id: Jumlah maksimum ini termasuk level awal.

en: The "%plugin_id" was not found
id: "%plugin_id" tidak ditemukan
