Navigation (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: Weight
ja: ウェイト

en: Category
ja: カテゴリー

en: Back
ja: 戻る

en: Help
ja: ヘルプ

en: Core
ja: コア

en: Region
ja: リージョン

en: Menu
ja: メニュー

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Files
ja: ファイル

en: Create
ja: 作成

en: Footer
ja: フッター

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Roles
ja: 役割

en: Filter
ja: フィルター

en: Media
ja: メディア

en: Display title
ja: タイトルを表示

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Log out
ja: ログアウト

en: Extend
ja: 機能拡張

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Shortcuts
ja: ショートカット

en: Blocks
ja: ブロック

en: Menus
ja: メニュー

en: Edit profile
ja: プロフィールを編集

en: About
ja: アバウト

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: Starting level
ja: 開始階層

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: Default logo
ja: デフォルトのロゴ

en: Custom logo
ja: カスタムロゴ

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: View profile
ja: プロフィールを表示

en: Edit user account
ja: ユーザーアカウントを編集する

en: Admin info
ja: 管理者情報

en: Visibility Conditions
ja: 表示条件

en: Visibility Condition
ja: 表示条件

en: Context assignments
ja: コンテクストの割り当て

en: Show for the listed pages
ja: 一覧にあるページで表示

en: Hide for the listed pages
ja: 一覧にあるページで非表示

en: Maximum number of levels
ja: 最大レベル数

en: Menu levels
ja: メニューの階層

en: Broken/Missing
ja: 壊れている/見つからない

en: Hide logo
ja: ロゴを隠す

en: @label (disabled)
ja: @label (無効)

en: Initial visibility level
ja: 初期表示レベル

en: Number of levels to display
ja: 表示するレベル数

en: This maximum number includes the initial level.
ja: この最大数には初期レベルが含まれます。

en: The "%plugin_id" was not found
ja: "%plugin_id" は見つかりませんでした。

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label from the %region region?
ja: @entity-type %label を %region リージョンから削除してもよろしいですか？

en: The @entity-type %label has been removed from the %region region.
ja: @entity-type %label は %region リージョンから削除されました。
