Navigation Extra (1.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Version
hu: Verzió

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Background
hu: Háttér

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: link
hu: hivatkozás

en: Number of items
hu: Elemek száma

en: Files
hu: Fájlok

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Module
hu: Modul

en: Header
hu: Fejléc

en: Items
hu: Tételek

en: Media
hu: Média

en: Domain
hu: Domén

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Color
hu: Szín

en: Users
hu: Felhasználók

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Tools
hu: Eszközök

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Pattern
hu: Minta

en: Source
hu: Forrás

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Add environment
hu: Környezet hozzáadása

en: Webform
hu: Űrlap

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Common
hu: Általános

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Plugin settings
hu: Bővítmények beállításai

en: Devel
hu: Fejleszt

en: About
hu: Leírás

en: Output
hu: Kimenet

en: Environments
hu: Környezetek

en: Title format
hu: Cím formátuma

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Taxonomies
hu: Taxonómiák

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: Recent content
hu: Friss tartalom

en: Local tasks
hu: Helyi feladatok

en: Layout Builder
hu: Elrendezés építő

en: Navigation blocks
hu: Navigációs blokkok
