Navigation Extra (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Enable
pt: Habilitar

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Visão geral

en: File
pt: Arquivo

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Add new
pt: Adicionar novo

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: Number of items
pt: Número de itens

en: Files
pt: Arquivos

en: Contact
pt: Contato

en: Module
pt: Módulo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Items
pt: Itens

en: Media
pt: Mídia

en: Domain
pt: Domínio

en: Navigation
pt: Navegação

en: Color
pt: Cor

en: Users
pt: Usuários

en: Provider
pt: Provedor

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Position
pt: Posição

en: Pattern
pt: Padrão

en: Source
pt: Fonte

en: Missing
pt: Faltando

en: Add environment
pt: Adicionar um ambiente

en: Collection
pt: Coleção

en: Common
pt: Comum

en: Collections
pt: Coleções

en: Blocks
pt: Blocos

en: Hide
pt: Ocultar

en: Plugin settings
pt: Configurações de plug-in

en: About
pt: Sobre

en: Output
pt: Saída

en: Administration menu
pt: Menu administrativo

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: Recent content
pt: Conteúdo recente

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: Navigation blocks
pt: Blocos de navegação
