Navigation Extra (1.0.0-rc2) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Version
hi: संस्करण

en: Overview
hi: समीक्षा

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: URL
hi: यूआरएल

en: link
hi: लिंक

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Contact
hi: संपर्क

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Media
hi: मीडिया

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Color
hi: रंग

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Tools
hi: उपकरण

en: Position
hi: स्थान

en: Pattern
hi: नमूना

en: Source
hi: स्रोत

en: Missing
hi: लापता

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: About
hi: के बारे में

en: Administration menu
hi: प्रशासन आहारिका (मेन्यू)

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू
