Navigation Extra (1.0.0-rc4) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Development
fr: Développement

en: Enable
fr: Activer

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: File
fr: Fichier

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Icon
fr: Icône

en: Add new
fr: Ajouter nouveau

en: View
fr: Voir

en: link
fr: lien

en: Number of items
fr: Nombre d'éléments

en: Files
fr: Fichiers

en: Header
fr: Entête

en: Items
fr: Éléments

en: Media
fr: Média

en: Domain
fr: Domaine

en: Color
fr: Couleur

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Tools
fr: Outils

en: Pattern
fr: Motif

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Icon settings
fr: Paramètres d'icône

en: Missing
fr: Manquant

en: Add environment
fr: Ajouter un environnement

en: Common
fr: Commun

en: Blocks
fr: Blocs

en: Hide
fr: Masquer

en: Plugin settings
fr: Paramètres des plugins

en: About
fr: À propos

en: Output
fr: Sortie

en: Title format
fr: Format du titre

en: Administration menu
fr: Menu d'administration

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Recent content
fr: Contenu récent

en: Local Tasks
fr: Tâches Locales

en: Description format
fr: Format de description

en: Navigation blocks
fr: Blocs de navigation
