Navigation Extra (1.0.0-rc4) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Forms
it: Form

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Enable
it: Abilita

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Icon
it: Icona

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Number of items
it: Numero di elementi

en: Files
it: File

en: Contact
it: Contatto

en: Module
it: Modulo

en: Header
it: Intestazione

en: Items
it: Elementi

en: Domain
it: Dominio

en: Navigation
it: Navigazione

en: Color
it: Colore

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Tools
it: Strumenti

en: Position
it: Posizione

en: Pattern
it: Modello

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Source
it: Sorgente

en: Missing
it: Mancante

en: Collection
it: Collezione

en: Blocks
it: Blocchi

en: Hide
it: Nascondi

en: Plugin settings
it: Impostazioni plugin

en: About
it: Informazioni

en: Output
it: In uscita

en: Administration menu
it: Menu Amministrazione

en: Recent content
it: Contenuti recenti
