Navigation Extra (1.0.0-rc4) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Version
uk: Версія

en: Overview
uk: Огляд

en: File
uk: Файл

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Icon
uk: Піктограма

en: Add new
uk: Додати новий

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: URL
uk: URL-адреса

en: link
uk: посилання

en: Number of items
uk: Кількість елементів

en: Files
uk: Файли

en: Contact
uk: Контакт

en: Module
uk: Модуль

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Items
uk: Елементи

en: Media
uk: Медіа

en: Domain
uk: Домен

en: Extra
uk: Додаткове

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Color
uk: Колір

en: Role
uk: Роль

en: Users
uk: Користувачі

en: Provider
uk: Постачальник

en: Tools
uk: Інструменти

en: Position
uk: Позиція

en: Pattern
uk: Шаблон

en: CSS classes
uk: CSS-класи

en: Source
uk: Джерело

en: Icon settings
uk: Настроювання іконок

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Add environment
uk: Додати середовище

en: Webform
uk: Вебформа

en: Collection
uk: Збірка

en: Common
uk: Загальне

en: Collections
uk: Колекціонування

en: Blocks
uk: Блоки

en: Hide
uk: Приховати

en: Plugin settings
uk: Налаштування плаґіну

en: About
uk: Про модуль

en: Output
uk: Вивід

en: Environments
uk: Середовища

en: Administration menu
uk: Адміністративне меню

en: User menu
uk: Меню користувача

en: Recent content
uk: Останні матеріали

en: Description format
uk: Формат опису

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: Module info
uk: Інформація про модуль

en: Navigation blocks
uk: Блоки навігації
