Navigation Extra (1.0.0-rc4) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Enable
ur: فعال

en: Version
ur: ورژن

en: Overview
ur: جائزہ

en: File
ur: فائل

en: Size
ur: حجم

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: Add new
ur: نیا شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Header
ur: ہیڈر

en: Items
ur: سرخیاں

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: Color
ur: رنگ

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Blocks
ur: بلاکس
