Navigation + (1.1.0-alpha10) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Mode
bn: মোড

en: Color
bn: রং

en: KB
bn: কিলোবাইট
