Navigation + (1.1.0-alpha12) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Mode
it: Modalità

en: Color
it: Colore

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Highlight color
it: Evidenzia il colore

en: Discard changes?
it: Annullare le modifiche?

en: Plugin ID
it: ID del plugin
