Navigation + (1.1.0-alpha19) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Remove file
fr: Supprimer le fichier

en: Colors
fr: Couleurs

en: Color
fr: Couleur

en: MB
fr: Mo

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: KB
fr: Ko

en: Discard changes
fr: Annuler les changements

en: Highlight color
fr: Couleur de surbrillance

en: Discard changes?
fr: Annuler les changements ?

en: Drop files here to upload
fr: Déposer des fichiers ici pour les transférer

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Secondary color
fr: Couleur secondaire

en: Cancel upload
fr: Annuler le transfert

en: Are you sure you want to cancel this upload?
fr: Souhaitez-vous confirmer l'annulation de ce transfert ?

en: You can not upload any more files.
fr: Vous ne pouvez pas transférer plus de fichiers.
