Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Move
ar: تحريك

en: View
ar: عرض

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: To
ar: إلى

en: Published
ar: منشور

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Filter by
ar: تصفية

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Messages
ar: الرسائل

en: Deleted
ar: محذوف

en: Reference
ar: مرجع

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Restore
ar: استرجاع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: types
ar: أنواع

en: About
ar: حول

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Most recent
ar: الأحدث

en: Filter settings
ar: إعدادات المرشح

en: Draft
ar: مسودة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Create referenced entities if they don't already exist
ar: إنشاء الكيانات المشار إليها إذا لم تكن موجودة

en: Sort settings
ar: إعدادات الترتيب

en: Default selection handler settings
ar: الاعدادات الافتراضية المساعدة
