Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Subject
bn: বিষয়

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: To
bn: বরাবর

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
