Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Subject
da: Emne

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Move
da: Flyt

en: View
da: Vis

en: Attachment
da: Bilag

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Inbox
da: Indbakke

en: Sender
da: Afsender

en: To
da: Til

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Recipient
da: Modtager

en: Sent
da: Sendt

en: Folder
da: Mappe

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Messages
da: Beskeder

en: Deleted
da: Slettet

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Mark read
da: Markér som læst

en: unread
da: ulæst

en: Restore
da: Gendan

en: read
da: læst

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: types
da: typer

en: About
da: Om

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Filter settings
da: Filterindstillinger

en: Draft
da: Kladde

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Relative date
da: Relativ dato

en: Asc
da: Stigende

en: An autocomplete text field.
da: Et tekstfelt med autofuldførelse.

en: Link label to the referenced entity
da: Link label til den refererede entity

en: Autocomplete (Tags style)
da: Autocomplete (tags-style)

en: Type of item to reference
da: Typen af element der skal refereres til

en: Reference method
da: Referencemetode

en: Create referenced entities if they don't already exist
da: Opretter refererede entities hvis de ikke allerede eksisterer

en: Sort settings
da: Sortering

en: Include the anonymous user in the matched entities.
da: Inkludér den anonyme bruger i de matchede entities.

en: Default selection handler settings
da: Standard selection handler
