Nbox (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (68 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Subject
sv: Ämne

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Move
sv: Flytta

en: View
sv: Visa

en: Display
sv: Visa

en: Attachment
sv: Bilaga

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Inbox
sv: Inkorg

en: Sender
sv: Avsändare

en: Move to folder
sv: Flytta till mapp

en: To
sv: Till

en: Add folder
sv: Lägg till mapp

en: Published
sv: Publicerad

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Filter by
sv: Filtrera på

en: Recipient
sv: Mottagare

en: Sent
sv: Skickad

en: Compose
sv: Skriv nytt meddelande

en: Folder
sv: Mapp

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: to
sv: till

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Reference
sv: Referens

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Mark read
sv: Markera som läst

en: Manage folders
sv: Hantera mappar

en: Restore
sv: Återställ

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: types
sv: typer

en: About
sv: Om

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Filter settings
sv: Filterinställningar

en: Draft
sv: Utkast

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: - All -
sv: - Alla -

en: Relative date
sv: Relativt datum

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: An autocomplete text field.
sv: Ett automatiskt kompletterande textfält.

en: Link label to the referenced entity
sv: Länketikett till det refererade objektet

en: Autocomplete (Tags style)
sv: Automatisk komplettering (etiketter)

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: Create referenced entities if they don't already exist
sv: Skapa refererade objekt om de inte redan finns

en: Sort settings
sv: Inställningar för sortering

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: Default selection handler settings
sv: Inställningar för förvald urvalshanterare
