Nbox (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (87 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Subject
uk: Тема

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Move
uk: Перенесення

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Attachment
uk: Долучення

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Inbox
uk: Вхідні

en: Sender
uk: Відправник

en: Move to folder
uk: Перемістити в папку

en: To
uk: До

en: Add folder
uk: Додати папку

en: Delta
uk: Дельта

en: Published
uk: Опубліковано

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Folder name
uk: Назва теки

en: Sent
uk: Сент

en: Folders
uk: Теки

en: Compose
uk: Створити

en: Folder
uk: Тека

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Avatar
uk: Аватар

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: to
uk: до

en: Message count
uk: Лічильник повідомлень

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Deleted
uk: Видалено

en: Reference
uk: Посилання

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Mark read
uk: Відмітити як прочитаний

en: Manage folders
uk: Керування папками

en: Read
uk: Прочитано

en: unread
uk: непрочитане

en: Restore
uk: Відновити

en: read
uk: читання

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: types
uk: типи

en: Mailbox
uk: Скринька

en: About
uk: Про модуль

en: Bcc
uk: Пр. копія

en: Sort direction
uk: Напрям впорядкування

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Bundle
uk: Пакет

en: Most recent
uk: Остання

en: Trash
uk: Смітник

en: Filter settings
uk: Налаштування фільтру

en: Draft
uk: Чернетка

en: Cc
uk: Копія

en: Views Bulk Operations
uk: Масові дії з видами

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: Me
uk: Моє

en: Relative date
uk: Відносна дата

en: Starred
uk: Позначено зірочкою

en: attachment
uk: долучення

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: An autocomplete text field.
uk: Текстове поле автодоповнення .

en: Link label to the referenced entity
uk: Мітка посилання сутності за посиланням

en: Autocomplete (Tags style)
uk: Автодоповнення (Стиль теґів)

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Create referenced entities if they don't already exist
uk: Створювати сутності за посиланням, якщо вони ще не були створені до того

en: Sort settings
uk: Налаштування впорядкування

en: Include the anonymous user in the matched entities.
uk: Додавати анонімного користувача в сутностях, що відповідають.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Default selection handler settings
uk: Налаштування базового обробника для вибору
